19 Aralık 2008 Cuma

Aman nazar değmesin bugün bana , bloğuma yazma rekorunu kırdım ben bu gün neysem şimdi artık gidiyorum kocamın yanına çay yaptı bana. Kuzuyu uyuttuk biraz keyif yapalım şimdi. Amannn saat da 00.00 tamı tamına yarın cumartesi ama ben çalışcam. Misafirlerden sonra ev berbat halılar silinecek, camlar falan filan.

...............
Dışarıda da şiddetli bi yağmur var bu havada işe nasıl gitcem ben yarın ya. Offff yorgunum bütün hafta yanlızca bir projeyle uğraştım. Ne projeymiş ama neysem bittide rahatladık. Hadi bye

Güçlü Kadınlar İçin......

GÜÇLÜ KADINLAR

> Güçlü kadınlar vardır, her işlerini kendileri halletmeye çalışan. Anne babaları tarafından böyle yetiştirilen. Onlar kendi paralarını kendileri kazanmak isterler. Evdeki tüm tamirat, tadilat işlerinden anlarlar.
.....................
>Bir erkeğe mecbur kalmadan da hayatlarını devam ettirebilirler.
......................
> Hemen hemen tüm işlerini kendileri yaparlar. Hatta etraflarının yükünü de üstlenirler. Özgürlüğü severler, dik durmayı da,
......................
> güçlüdürler çünkü...>
......................
> Âşık olduklarında hissederek yaşarlar. Aşklarına kurallar koymadıkları gibi> büyük beklentilere de girmezler. Sevdiklerine problem çıkarmazlar.
..........................
>Bütün gün çalışıp durduktan sonra, akşamları yorgun da olsalar sevgilileri buluşalım
dediğinde, hemencecik hazırlanıp sevgililerinin onları evden almalarına gerek kalmadan, o her neredeyse onun olduğu yere giderler.
.................
> > Çoğu zaman sevgililerinin ya da kocalarının haberi bile olmaz yaşadıkları sıkıntıdan, yansıtmazlar çünkü.
.................
>Para var mı, işyerinde sıkıntı mı oldu,
..................
> birine canı mı sıkıldı, hiç bunlarla yormazlar birlikte oldukları erkeği.
...................
> Çünkü istemezler kimse onlara acısın. Sonra da bir bakarlar ki, bu kadar dik durmanın ve sorun çıkarmamanın karşılığında gerçekten de kimse onlara acımaz.
.....................
> Bu durum zamanla gelenekselleşir ve acınmama ile sorun çıkarmama hali yaşam tarzına dönüşür
.....................
> kadın, kaprisli kadın, tahammül edilmez kadın damgasını yerler.
.....................
>Bu yüzden de terk edildiklerinde bile hiç seslerini çıkarmaz bu güçlü kadınlar!
......................
Terk eden erkek de bilir onun ne kadar güçlü olduğunu ve onsuz da yaşayabileceğini,> içinde yaşadığı fırtınalardan bihaber.
.......................
> Sonra bir dosttan, eşten, ya da tanıdıktan duyarlar ki onu terk eden gitmiş erkeğe muhtaç yaşamak zorunda olan biriyle beraber olmaya başlamış.
......................
> Erkekler çok severler böyle kadınları. Birinin ona muhtaç olduğunu görmek bir çok duygusunu okşar erkeğin.Onlara kendini erkek gibi hissettirir!
......................
>Bu zayıf kadınlar erkeklere bağımlıdır.
......................
> Mesela fatura filan yatıramazlar, anlamazlar çünkü. Nerden yatırılır onu da bilmezler. Ev ya da yemek alışverişi de yapmazlar, çünkü taşıyamazlar onca torbayı.
.......................
>Hep yorgun olurlar, bütün gün spor salonları, kuaför, o mağaza, bu mağaza gezerler. Akşama yemek yapmaya fırsat bulamazlar. akşam eşleri eve geldiğinde, bugün nereye yemeğe gidelim, diye sorarlar.
.......................
> En kötü ihtimal dışardan yemek söylerler. Zayıf kadınlar doğurdukları çocuğa bakacak gücüde kendilerinde bulamazlar, pamuklar içinde yaşamaya alışmışlardır bir kere.
.......................
> Kendilerini hep altın tepsi içinde sunarlar. Huysuzluk da ederler, ama bu> erkeğin hoşuna gider, çünkü kadın ona muhtaçtır, söylenmeyen güçlü kadının aksine, hiçbirşeyi beğenmedikleri gibi devamlı da mutsuzdurlar.
.......................
>Pek teşekkür etmezler, kıskançlık krizlerini de severler Kocasının ve sevgilisinin hayatlarını karartırlar.
........................
> Erkekler bu kadınları asla terk edemezler.
.......................
>Çünkü o güçsüz, kırılgan bir kadındır.
.......................
>Ayrılırsa kurda kuzuya yem olur. Koruyup kollanmalıdır her an o!
......................
> Zayıf kadınlar hiç çökmez, buruşmaz ve yıpranmazlar. Ancak işin ilginç yanı her zaman daha değerli olanlar da onlardır.
.....................
>Ve geride kalan güçlü kadınlar tüm bunların nasıl gerçekleşebildiğine sadece bakakalırlar

YANLIZCA GÜÇLÜ KADINLARA GELSİN BU POST (CISTAK CISTAK)

http://www.vidivodo.com/198477/yaramaz-kucuk-maymun

Ben şu vdeo ya bayıldım ya. Tüylerim diken diken oldu Anne her yerde ANNE yaaaaaa. Ühüühü ühü

16 Aralık 2008 Salı

İlk Sinema Deneyimimiz.....
Dün akşam eşim ve 1 arkadaşı sinemaya gitme kararı almış hanımlara sormadan, ilk duyunca kızdım gerçi gidemem falan dedim ama baktım biletler falan alınmış ve kalabalık bir grup gidecek oyunbozanlık yapamadım.


Aslında gitmek istemediğimden değil oğlumu evde bırakmak istemediğim için içim rahat değildi. Zaten çalışıyorum eve gel yemek ye hemen çık çocuk ne olduğunu anlamadan ,tam anne baba geldi diye sevinirken tekrar kaybetsin olacak şey değil. Eşime dedim ; "Giderim ama tek bir şartla Mert'ide götürürüm anlamam" Babamız önce bilmeki dururmu falan dedi , "valla durmazsa ben çıkar dışarıda beklerim sizi " dedim baktı benim fikrim değişmeyecek ee peki gidelim bakalım ne olacak dedi.


Gerçi babaannemiz biraz bozuldu buna ama ne yapayım zaten bütün gün zor durmuş onlarla. Pek alışık değik çünkü, birde akşam üzmek istemedim oğlumu. Neyse efendim düştük yola......


Seansdan 1 saat kadar falan önce gittiğimiz için oğlumla şöyle bir alışveriş merkezindeki oyuncaklara doğru hücum ettik. Hepsine bindi,indi :p


Yanlız şöyle bişey var bizim oğlan pek bi ekonomiktir. Jetonlu oyuncaklara çalışırken binmez çalışmadan biner. Oyuncakcıya gider seçemeden geri gelir ( Bu özelliği anası) Velhasılı her eve lazım yani bundan.Neyse film başladı anonsunu duyduk kaptık mısırımızı suyumuzu hop atladık koltuklara. Gerçi ben korkar diye düşünüyordum ama hiç öyle olmadı dikkatli dikkatli izledi ve sordu sürekli tabiki o kadar absürtlüğü anlayamadığı için. Yarıya yakın uyudu diğer yarının sonuna doğru kalktı. Ve film bitiverince bastı yaygarayı " BANANE BİTMESİN, YİNE BAŞLASIN DİYE"


Böylelikle ilk sinema deneyimimiz başarı ile sonuçlandı 41X maşallah.


Bu arada film hakkındaki yorumum:


Ben beğendim ilk yarısında biraz uyukladım ama daha sonra iyiyidi. Daha kötü olduğunu düşünerek gitmiştim çünkü. Gitmek isteyen olursa çok bişey beklemeyin yinede.

links

About This Blog

links

About This Blog

Blogger templates made by AllBlogTools.com

Back to TOP