5 Eylül 2009 Cumartesi

Gün Ortası Haberleri...

Çokdan beri foto eklemediğimi farkettim . Yazıyı birazcık renklendirelim.


Uykudan uyanmaya çalışan kuzucuk...

Haaa bu arada bizimde hakiki organik bir bahçemiz var amaaaaa, bizde herbişeyleri yetiştiriyoruz orada ve pazardan sebze almıyoruz denilebilir. Hatta meyve bile var ELMA,İNCİR,AYVA ve ŞEFTALİ
Oğluşum hafta sonu kahvaltısı için tazecik biber topluyor


Ve biberiyle poz vermek istiyor ama sabah güneşinin yüzüne ! doğmasıyla
böyle bişey çıkıyor ortaya
Evet başardık yüzlerce parçalık legoları yaptık yani babamız yaptı.
Ama itinayla aynı akşam hepisi tek tek söküldü.


Ve birde bu yaz evde havuz maceramız vardı.
Havuza girmeyen ve oğlunuda sokmayan bir annenin çözümü bu.
Doldurduk havuzumuzu saatlerce çıkmadı benim yaramaz.
Kral I. Mert halkı selamlıyor


Bütün oyuncaklarımızı tamir bahanesiyle parçalayan bir oğlana işte
babamızın çözümü kople ayrılabilir ve tekrar vidaları yardımıyla
birleştirilebilir arabalar. Özellikle erkek annelerine tavsiyemdir.


Yaklaşık yarım saat önce Mert'i uyuttum hala güçsüz ve hiç bir şey yemiyor sadece 2 dilim sucuk ve 2 büyük kupa ıhlamur içti başka bişey istemiyor :( Gerçi terlemeye başladı bu yavaş yavaş toparlanacağının göstergesidir .

Bende oğluşum uyumadan önce evi süpürüyordum yatak odası, çalışma odası ve koridoru süpürdüm baktım uykusu geldi gürültü yapmamak için kapattım süpürgeyi ,aldım laptopu elime biraz çalışmayı düşündüm. Koydum DVD ye romantik komedi tarzında bir film geçtim tv nin karşısına.

Akşam iftar için hiç bir şey hazırlamadım henüz, evin temizliğide bitmedi :( yemek için patlıcan musakka ve makarna yapmayı düşünüyorum, neyse ki günler uzun ezana daha çokkkk var. Çorbamı akşamdan yapmıştım zaten belki Mert içer diye.

Hımmm bu arada canım acaaip mercimk köftesi istiyor, şöyleee acılı acılı ne güzel olurdu. Hemen becerikli hanımların sitelerine bakıp bir tarif almayı düşünüyorum.

4 Eylül 2009 Cuma

Hastalandık :(((

Offf malesef 2 günden beri keyfi yok kuzumun, geceleri hafif ateş yapıyor ve olmayan iştahı tamamen azaldı.... Bu akşam iftarda bir arkadaşımıza davetliydik pilavı çok sevdi tam ohh yiyiyor diye düşünürken birden kustu. Apartopar eve döndük .

Eve gelince yayla çorbası yaptım ama içiremedim birazcık süt içti ve yattı. Arasıra kontrole gidiyorum odasına şimdilik bişey yok inşallah rahat bir uyku çeker yavrum.

Yarında ben iftara misafir almak istiyordum ama böyle giderse zor galiba neyse hastalığımızı atlatalımda artık önümüzdeki hafta sonu falan alırız bizde....
.
HERKESE HAYIRLI RAMAZANLAR

links

About This Blog

links

About This Blog

Blogger templates made by AllBlogTools.com

Back to TOP