29 Mayıs 2009 Cuma

Temizlik zamanıgeldi :)

Yarın temizlik zamanı ....
Sabah 9 gibi boyacı gelecek Mert şu anda annemde, benim evi toplamam gerekirken
ben arkadaşlarıma yorum yazıyorum ve çayımı yanıma koydum
laptopumu kucağıma aldım A.şk Tutulmasını izlemeye hazırlanıyorum.
Allahım sen bana akıl fikir ver....
.
Ama napıyım çocuklu ve çocuğu gece yarısı yatan+ çalışan bir anne olunca
böyle ender bulunan durumlarda aylardır hayalini kurduğunuz
filmi izlemeyi trcih edebiliyorsunuz :D
.
Herkesi öptüm ben kaçtımmmm

28 Mayıs 2009 Perşembe

Kahrolun emi kahrolun inşallah........


Yine bu sabah acı bir haberle dağlandı yüreğimiz 6 eve daha ateş düştü ( inşallah o ateşlerde sizlerde yanın , sizinde yavrularınızı öyle parçalasınlar )
.
Şehitler ölmez deniliyor evet Hakk katında ölmüyorlar belki ama daha gencecikler daha 20 yaşlarındalar onlar. Neyi paylaşamıyorsunuz be neyiiiii !
.
Zannediyormusunuz siz askerlerimizi öldürünce sahip olacaksınız bizim ( Bak bizim dedim yani hepimizin senin, benim, herkesin) topraklarımıza. Eğer böyle düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.
.
Bu ülkede Mehmetler bitmez, benimde bir oğlum var gerekirse o da feda, bende, anamda , babamda, kardeşimde....... Ama yokkkkkk öyleeeeee yedirmezler size.
.
Siz 1 avuç korkak domuz bu ülkedeki kardeşliği bozamayacaksınız, Bizler DOĞU-BATI, KUZEY-GÜNEY HEPİMİZ KARDEŞİZ.
SİZ KAHRAMAN YAVRULAR HAYATINIZIN BAHARINDA GÖÇÜP GİTTİNİZ , BEKLEYENLERİNİZ VARDI , SEVDİKLERİNİZ, SİZİ SEVENLER............
İNŞALLAH CENNETTE KAVUŞURSUNUZ BİRBİRİNİZE. RUHLARINIZ ŞAD OLSUN.
siz korkak domuzlar sizlerde inşallah kendi kanlarınızda boğulun bu dünyada. Bu dünyada diyorum çünkü zaten cehennemde bile yatacak yeriniz yok sizin.

Sarı saç merakı

Tam da şu j.ennifer ablamız gibi olsun istemiştim hep saçlarım sarı röfleli amma çiğ sarı değil yani biraz doğal görünen fakat hiç cesaret edemedim buna. Neysem bir gün hep röfle kullanan bir arkadaşımın gazına gelerek röfle yaptırmaya karar verdim.
.
Ama bir sorun vardı acaba hangi kuaföre yaptırsak ? Bizim burada da kuaförler çokk pahalı zannedersin ki İs.tanbul'da sosyetik bir kuaföre gittin. Biz iki zeki arkadaş A.skeri kampta yaptırmaya karar verdik uygunya o bakımdan. Ama öyle böyle uygun değil hemen hemen 9-10 kat fark var arada bu kadar yanii :)
.
Bir akşam iş çıkışı gittik çocukları annelerimize bıraktık bizde tın tın kuaförün yolunu tuttuk. O zamanlarda öyle güzeldi ki saçlarım hem uzun hem doğal rengi neyse kuaför amanda bu saça çok güzel olurda tam röflelikte falan filan şişirdi beni ve o gazla yap benim kafamda soru işareti falan neyim kalmadı.
.
İşlem bitti saçıma fön çekti falan bu kadar açık olmasını istememiştim ama arkadaşımın ve orada bulunanların beğenmesiyle " iyi oldu heral" dedim. Ama ertesi gün gün ışığında bakınca durumun vehametini anlamış oldum . Uç kısımlar iyiydi ama kafamın tam üzerindeki saçlar beyaza yakın olmuş zaten açık tenli olan beni ölü gibi yapmış. Dehşete kapıldım ama işede gitmek zorundayım. Giyindim çıktım ama işyerimdeki herkesde aynı tepki " Hıyyyyy ne yaptın saçlarına" . Bunu böyle 2 gün yaşadım karabasan gibiydi aynen.
.
Normalde para mara hesabı yapmayan ben en önemli konu olan saçlarımda 3 kuruştan kaçarken bana 13 kuruşa patlamıştı bu mevzu. Sonra tın tın gittim o pahalı amannnn boşver dediğim kuaförlerden birine tekrar yaptırdım tabiki tam olarak tutmadı 1 ay sonra tekrar röfle attırdırdım. Ama yine alışamayıp en güzel renk kendi rengim diyerekten açık kumrala boyattım gitti. O sarı saçlarımla olan hallerimden 1 adet fotom bile yoktur benim.
.
Bir daha yaparmıyım assslaaaaa diyemiycem çünkü sarı saçlı halimi çok beğenen bir arkadaşım beni yavaştan yavaştan ateşlemekle meşgul , yine bir deli halime gelirmi bilmem.
.
Bu konu nerden çıktı ; Efenim şurdan çıktı yukardaki hatunun fotosunu gördüm nette ondan şeyettim.

25 Mayıs 2009 Pazartesi

Eskilerden bir demet

Büyükannemizin evinde toplandık nişandan 2 gün önce . Şeker almıştık yani alınırmış salonda kapıda tutmak için, anem bir hata ederek şekerlerden bize ikram etmek istedi tabii Mert şeker havuzu oluşturdu ve içinde eşindi. Yukardaki fotodada kurtarıp sakladıklarımızdan kalanar var :D

Hep bu oğlanın eli kalem tutmayacak derdim ( gerçi yine adam gibi tutmuyor bkz. yukardaki foto) ama yanılmışım bu aralar sürekli ders çalışıyor oğluşum. Önce bir araba yapılıyor sonra üzerine koca kafalı uzun bacaklı insanlar çiziliyor. Kendi çocuğumya ondanmıdır nedir çok beğeniyorum ben hatta abartıp tüm çizdiklerini dolaplara duvarlara yapıştırıyorum.Kocacım ve ben A.ydın yolundayız. Nişana kardeşim,eşim, kuzenlerimiz Rıfat ve Gözdeyle önden gittik biz malum saç-baş. Sabahın 6 sında çıktık yola bir benzin istasyonunun cafe sinde kahvaltı yaptık sonra devam . Yukarıdaki fotoda a.ydına çok yakın bir yerde çekildi her yer çiçek içindeydi dayanamadık attık kendimizi.


Gözde-Kardeşim ve bendeniz


Bunlarda götürdüğümüz nişan hediyeleri


Bu tepsi örtüsüne bayıldım sadece boncuktan yapılıyor. F.atmacığım ellerine sağlık


Şu yeşil olanda pike takımı annem onu nişana bir hafta kala eski bir komşumuza ördürdü, çokda güzel oldu güle güle kullansınlar artık.


3 çift terlik 2 çift ayakkabı aldık umarım beğenmiştir.


Bunlarda yemeniler ve havlular annem biraz abartmıştı olayı. Her gelen ooo kayınvaliden çeyizini düzmüş senin bişey almana gerek yok diye takılıyorlarmış.


Havlular....Nişandan sonra 1 gün kaldık ertesi gün ilçeyi gezdik ve Mert çiftçi oldu :D

Hercaileri koklamaya bile çalıştı.links

About This Blog

links

About This Blog

Blogger templates made by AllBlogTools.com

Back to TOP